fbpx

METAL – wprowadzenie do 5 Elementów

W koncepcji 5 Elementów, Ziemia rodzi Metal, może dlatego, że Metal jest wydobywany z Ziemi.

Jako kolejny z 5 Elementów, Metal cechuje się czystością i klarownością. Jego akcje są proste i bezpośrednie. Metal rozdziela i atakuje na wprost.

Metal w kontekście koncepcji 5 Elementów w chińskiej filozofii, jest nośnikiem szeregu wyjątkowych cech, które odzwierciedlają różnorodne aspekty zarówno natury, jak i ludzkiego życia.

Główną cechą Metalu jest jego symboliczna czystość i klarowność. Element ten jest utożsamiany z czystością oraz precyzyjnym myśleniem. Ta cecha ma swoje korzenie w właściwościach chemicznych Metalu, które umożliwiają oczyszczenie i odrzucenie zbędnych elementów. Metal reprezentuje więc zdolność wyłaniania sedna i eliminowania nadmiarów, zarówno w materii, jak i w myślach.

W kontekście I Liq Chuan, filozofia 5 Elementów jest kluczowym punktem odniesienia. Jej celem jest wydobycie subtelnego aspektu energii towarzyszącej interakcjom między partnerami podczas dynamicznych treningów. Każdy z Pięciu Elementów, w tej wyjątkowej wizji, stanowi odbicie oraz reprezentację unikalnych rodzajów energii. Jednocześnie przekłada się to na różnorodne strategie, które znajdują zastosowanie zarówno w kontroli, jak i w ataku.

Tak sformułowana perspektywa nie tylko poszerza świadomość, ale również umożliwia lepsze zgłębienie wewnętrznych mechanizmów interakcji, które zachodzą w trakcie kontaktu między partnerami. Dzięki temu zyskujesz wyjątkowe narzędzie, które umożliwia precyzyjne analizowanie i efektywną komunikację podczas treningu.

W procesie interakcji, Metal kontroluje Drewno. Z kolei Metal jest kontrolowany przez Ogień. Ta harmonijna relacja pomiędzy elementami, tworzy solidną podstawę do płynnego współdziałania. Umożliwia partnerom utrzymanie równowagi działania i skoordynowaną interakcję w trakcie kontaktu.

Przyglądając się bliżej głównym cechom Elementu Metal, warto zerknąć na załączony poniżej film, który prezentuje esencję tego elementu w praktyce.

więc Ziemia, która rodzi Metal

czym jest Metal?

jest płuca i jelito grube

więc płuco to jest to, prawda?

więc płuco to jest to

to znaczy, że jest rozdzielenie

i jelito grube, opuść, ramiona otwarte

jeden organ i drugi organ

płuco i jelito grube

Shopping Cart
Scroll to Top
Scroll to Top