fbpx

Kto jeszcze chce oglądać kultowe filmy ze szkolnych lat?

Pamiętasz to?

“Tai Chi Master” ze wspaniałym Jetem Li w roli głównej, “Karate Kid” i tajemniczy pan Miyagi, “Wejście Smoka” z Brucem Lee, legendą sztuk walki, “Legenda pijanego mistrza” zrobiony na wesoło jak to zawsze filmy z Jackie Chanem.

Pamiętasz czas, kiedy nie było internetu?

Teraz to nie do wiary ale był taki czas! Nie było Youtube, na którym można obejrzeć filmy o różnych stylach wschodnich sztuk walki.

Braliśmy wtedy wszystko co się dało. Książki o Tai Chi, filmy o kung-fu na taśmach VHS a później na płytach DVD, oczywiście nielegalnie kopiowanych. Każda zdobyta pozycja była skarbem i to co robiliśmy wygląda teraz jak zabawy dzieciaków w piaskownicy. To były czasy!

Pamiętam to uczucie, kiedy odbierałem przesyłkę z filmem, który po wielu dniach poszukiwań znalazłem w raczkującym internecie. To prawie jak trzymać w rękach oszlifowany diament! Te filmy wciąż stoją na mojej półce.

Minęło wiele lat ale wciąż tamte obrazy we mnie trwają. Proza życia odsunęła je na dalszy plan ale były zbyt silne, żeby zniknąć. 

Masz podobnie?

Teraz jest czas. Teraz jest czas, żeby do nich wrócić, bo one nigdy nie znikną.

Zawsze lubiłem uczyć, więc po wielu latach uczenia się różnych stylów, zdecydowałem. I Liq Chuan daje najwięcej możliwości rozwoju, najwięcej możliwości poznania siebie.

A co z tobą?

Może próbowałaś swoich sił w szkolnej sekcji karate albo lokalnym klubie Taekwondo? To był wspaniały czas, prawda? Tyle, że szkoła się skończyła i treningi też. Czasami jeszcze trochę na studiach w sekcjach AZS. Sam załapałem się na treningi  judo w ramach zajęć wychowania fizycznego. To były dwa lata świetnej przygody, mimo że przez ostrą jak papier ścierny matę, prawie straciłem palec.

Minęło trochę lat

Po drodze jeszcze kilka filmów. “Przyczajony tygrys, ukryty smok” z niezapomnianą walką w bambusowym lesie, “Kill Bill” i genialna rola Umy Thurman, “Hero” które wypromowało Jeta Li, “Tai Chi Zero” i “Tai Chi Hero” dzieło nowego pokolenia chińskich reżyserów.

Na pewno dodasz jeszcze kilka swoich ulubionych filmów.

Co z tym zrobisz?

Zakopiesz to jak człowiek z jednym talentem w biblijnej opowieści? Czy zainwestujesz jak ten co miał pięć talentów i przyjdziesz do nas na trening, żeby dowiedzieć się dlaczego pan Miyagi kazał myć samochód albo jaki jest sekret uderzenia mistrza Pai Mei?

Dobrze wiem, że treningi sztuk walki to nie tylko nauka ruchów, ciosów, rzutów. To także a może bardziej drużyna. Ludzie o podobnych zainteresowaniach. Ludzie, z którymi możesz porozmawiać o swoje pasji, o sztukach walki i nie usłyszysz “nie przynudzaj, ty znowu o tym samym gadasz”.

ale...

Nie wiem, czy sobie poradzę? Przecież to takie skomplikowane ruchy!

Uwierz mi, też tak myślałem na początku ale ludzie, których spotkałem bardzo mi pomogli. Rozumieli, że nie mogę wszystkiego umieć od razu i pomogli w nauce.

Mam problemy z poruszaniem się, różne kontuzje kolana, barku...

Nie uwierzysz ale mamy w drużynie ludzi, którzy praktycznie nie powinni chodzić. Dzięki unikalnemu systemowi nauczania I Liq Chuan, możesz dostosować ruch do możliwości swojego ciała. Z czasem twoja świadomość ruchu się zwiększy a efekty zaskoczą nawet ciebie i być może twojego lekarza.

Kiedyś grałem w siatkówkę, koszykówkę... ale przez kontuzję dalej nie daję rady

Ale chcesz coś ze sobą zrobić prawda? Inaczej nie dotarła byś do tego miejsca. Przeczytaj wpis na blogu – “Niech kontuzja nie pozbawi cię pasji“.

Więcej dowiesz się na treningu

Zawsze pierwszy trening kosztuje symboliczne 20 zł i nic nie ryzykujesz.

Masz na to gwarancję satysfakcji lub zwrot pieniędzy. Jeżeli w ciągu 30 dni, powiesz mi że trening się tobie nie podobał, otrzymasz zwrot pieniędzy.

Po prostu zacznij. Zapisz się na pierwszy trening.

Czekamy na ciebie. Wpadnij do nas kiedy wspomnienia z dawnych czasów nie dadzą ci spokoju.

Do zobaczenia na treningu!

Shopping Cart
Scroll to Top