fbpx

Po co mi znajomość aplikacji?

Po co mi znajomość aplikacji kiedy ja chcę tylko nauczyć się formy? Przecież nie chcę się bić?

Takie pytanie pojawia się często kiedy nowi studenci zaczynają naukę formy. Przecież ja tylko chcę nauczyć się formy a nie jak ją zastosować – mówią.

I tutaj muszę tobie zadać bardzo ważne pytanie. Czy chcesz wykonywać ładne ruchy, czy może chcesz żeby były prawdziwe? Jedno nie wyklucza drugiego ale tylko w jedną stronę. Prawdziwe ruchy są zawsze ładne. Dlaczego? Bo są naturalne, bo współdziałają z naturalnym przepływem energii (siły w czasie jeżeli wolisz).

Jeżeli interesują cię tylko ładne ruchy, to I Liq Chuan nie jest dla ciebie.

Więc co muszę zrobić, żeby moje ruchy były właściwe?

To proste. Poznaj zastosowania tych ruchów i już więcej nie będziesz używać wyobraźni. Zaczniesz używać własnego doświadczenia. Twoje ruchy staną się bardziej prawdziwe a tym samym będą ładniejsze.

To muszę się uczyć tych wszystkich zastosowań?

Nie, niekoniecznie, nie musisz się ich uczyć. Wystarczy, że je poznasz i kilka razy wypróbujesz. Nie musisz tego robić perfekcyjnie.

Podążając dalej tą drogą, odkryjesz głębsze znaczenie nauki formy i zastosowań w kontekście I Liq Chuan. Kiedy poznasz różne aspekty formy i praktycznie je wypróbujesz, otworzysz drzwi do nieustannego rozwoju. Ruchy staną się organiczną manifestacją wiedzy, którą zdobywasz i połączą się z twoją naturą.

Z czasem zrozumiesz, że nauka zastosowań jest kluczem do rozwinięcia autentycznego czucia i zrozumienia jak twoje ciało i umysł współpracują, tworząc harmonię. Twoje ruchy przestaną być mechanicznymi gestami. Staną się pełnym wyrazem twojego wewnętrznego odczucia.

Jednak niezaprzeczalnym faktem jest, że droga do opanowania zastosowań jest indywidualna i wymaga czasu, cierpliwości oraz praktyki. Może to wymagać testowania różnych wariantów i sytuacji, aby odkrywać pełen potencjał sztuki.

To jednak będę musiał walczyć?

Już mówiłem, że niekoniecznie. Nauka zastosowań nie musi oznaczać pragnienia walki. Sztuki walki często wykorzystują formę jako podstawę dla technik obronnych. I Liq Chuan prowadzi do głębszego zrozumienia ruchu i energii. Przekształca postrzeganie i sposób funkcjonowania w codziennym życiu. Zaczniesz dostrzegać, jak ruchy i reakcje wpływają na twoje relacje z innymi ludźmi, postawę i sposoby radzenia sobie z wyzwaniami.

Nauka formy może się początkowo wydawać abstrakcyjna. Zdobycie wiedzy na temat zastosowań przyczynia się do twojego rozwoju. Połączenie autentyczności, doświadczenia i zrozumienia stwarza możliwość osiągnięcia zarówno ładnych, jak i prawdziwych ruchów.

Nauka formy w kontekście I Liq Chuan prowadzi w podróż poznawania samego siebie i odkrywania potencjału, który tkwi w naszych ciałach, umysłach i duchach.

jak zacząć trenować sztukę uważnej walki

Shopping Cart
Scroll to Top