fbpx

Martial Awareness Academy

Martial Awareness Academy

Poznaj nowoczesną sztukę uważnej walki, która przekracza granice uważności. Czerpie z Zen i tradycyjnego Tai Chi. Łączy wiedzę biomechaniczną z jasną filozofią i strategiami czytaj więcej

Czym jest I Liq Chuan - Zhong Xin Dao

  • I Liq Chuan (意力拳) - umysł-siła-pięść, czyli "sztuka uważnej walki".
  • Zhong Xin Dao (中心道) to Droga Centrum-Środka, co oznacza "W samym centrum środka leży droga" lub jak często ją skraca Wielki Mistrz Sam Chin "Neutralna droga".
  • Sztuka uważnej walki przekracza granice uważności. Pomaga świadomie kierować uwagę do wewnątrz i tym samym doświadczać natury własnego ciała.
Wyjątkowy proces szkoleniowy otwiera drzwi do głębszego zrozumienia biomechaniki ciała, poszerza twoją świadomość i wyostrza percepcję ruchu... czytaj więcej

To nauka odczuwania ciała w najważniejszym punkcie odniesienia – twojej własnej świadomości!

Dzięki niemu eksplorujesz życie na całkowicie nowym poziomie, zdobywając pełniejsze pojęcie o własnym ciele. To umożliwia samodzielne zarządzanie wieloma dolegliwościami fizycznymi. Twój umysł, ucząc się relaksacji, efektywnie redukuje stres. Jednocześnie rozwijasz umiejętności społeczne, budując prawdziwe połączenia zarówno z otoczeniem, jak i innymi ludźmi.

Nie muszę chyba podkreślać, że zyskujesz także zdolność do obrony. Twoje ciało staje się bardziej wszechstronne, co pozwala mu błyskawicznie reagować na sytuacje i generować wewnętrzną energię.

W naszym podejściu, centralnym punktem odniesienia jest neutralność. To stanowi fundament naszego podejścia. Wielu ludzi myśli, że równowaga to stan statycznej stabilności, ale to nieprawda. Równowaga to przede wszystkim zrozumienie, że życie jest wieczną zmianą, jest dynamiczne. Aby zachować równowagę, musisz nieustannie doskonalić zdolność do adaptacji. Zarówno ciało, jak i umysł, dążą do równowagi przez cały czas.

Podczas treningów i warsztatów poznasz narzędzia do zachowania tej równowagi w dynamicznym świecie, w którym żyjemy.

Zostań uczniem
(studentem)

jeżeli szukasz:

  • obszernego i jasno określonego programu nauczania,
  • programu, który buduje ciebie krok po kroku,
  • programu dzięki któremu staniesz się zdrowszy, spokojniejszy i silniejszy.

Zostań trenerem
(instruktorem)

jeżeli szukasz:

  • kompletnego szkolenia trenerskiego z jasną ścieżką rozwoju,
  • kompetentnych trenerów, którzy wiedzą o czym mówią,
  • szkolenia, dzięki któremu możesz legalnie nauczać sztuki walki.

I Liq Chuan - sztuka uważnej walki

I Liq Chuan to praktyka, która kładzie nacisk na rozwój wewnętrznej siły, harmonię umysłu i ciała a także na zrozumienie fundamentalnych zasad ruchu.

Możesz się zastanawiać, dlaczego ta nowoczesna sztuka uważnej walki nie pasuje do stereotypowego obrazu “bij się, aż padniesz”. Otóż nazwę “I Liq Chuan” można przetłumaczyć dosłownie jako “Sztuka walki umysł-siła”. Choć sztuka ta wywodzi się z Malezji, jednak ma swoje korzenie w tradycyjnym chińskim kung-fu. To sprawia że jest wyjątkowa dzięki połączenie różnych stylów walki z filozofią Zen i w ten sposób tworzy harmonijną i holistyczną praktykę, która nie skupia się na agresywnych starciach czy efektownych ruchach. Jej wartość leży w rozwijaniu wewnętrznej siły ale też harmonii umysłu i ciała oraz dogłębnym zrozumieniu fundamentalnych zasad ruchu i biomechaniki ciała.

więcej przeczytasz na blogu

Zhong Xin Dao - Zen w praktyce

Zhong Xin Dao to nie tylko styl kungfu, lecz przede wszystkim filozoficzna esencja rodziny Chin, która obecnie jest przekazywana przez Wielkiego Mistrza Sama FS China. Jest to fundament, który ukierunkowuje na właściwą ścieżkę, niezbędną do zgłębiania tej sztuki.

Nauczanie opiera się na konsekwentnym stosowaniu filozoficznych koncepcji: Jak poznać? Jak osiągnąć neutralność? Aby dostrzec prawdę i rzeczywistość, musisz być gotów ewoluować razem z nimi. Aby to osiągnąć, musisz pozostać w stanie neutralności, która jest stanem teraźniejszości. To bezkształtność, pustka, stan równowagi.

W koncepcji wywodzącej się z Zen, nie ma czegoś takiego jak nauka czy dodawanie lub ujmowanie. Przyjmujesz fakt, że istnieje tylko jedna rzecz do osiągnięcia w teraźniejszym momencie – zrób to co trzeba zrobić i nie przywiązuj się do efektów swojego działania. Dlatego nie ma tu technik ani procedur. To zasada, którą staramy się zrozumieć – postrzegać rzeczy takimi, jakie są.

Czego się nauczysz

Poznasz sztukę uważnej walki, ucząc się filozofii i poznając ćwiczenia, które pomogą ci zrozumieć i doskonalić biomechanikę ciała oraz wewnętrzny przepływ energii.

Podczas treningu opanujesz umiejętność skupionej koncentracji na swoim ciele, utrzymywania tego skupienia i stopniowego rozwijania swojej uważności.

Nauczysz się poprzez bezpośrednią obserwację chwili obecnej, dokładnie tak, jak to wyraża harmonia yin i yang w ciele. Będziesz w stanie rozpoznawać granice struktury, eksplorując różne wymiary przestrzeni.

Krótka historia I Liq Chuan

Twórcą systemu jest Chin Lik Keonga , który w 1976 roku założył Stowarzyszenie I Liq Chuan w Malezji. Nauczył się różnych azjatyckich sztuk walki, w tym Pa Kua i Hsing-I, a podczas nauki i nauczania coraz bardziej interesował się zasadami ruchu leżącymi u podstaw mechaniki ciała. Kontynuując badanie natury ciała, zdał sobie sprawę, że dla niego sztuką jest poznanie samego siebie, że chodzi o samoświadomość umysłu ( I ) i fizyczności ( Liq). Uznając siłę uwagi i znaczenie zrozumienia uczenia się w chwili obecnej, zdefiniował podstawowe zasady, koncepcje i strategie. A ponieważ to, co teraz praktykował, tak naprawdę nie pasowało do żadnego innego stylu, nazwał go l I Liq Chuan.

Najstarszy syn Wielkiego Mistrza Chin Lik Keonga, Chin Fan Siong (Sam Chin), był wówczas współzałożycielem Stowarzyszenia ILC, wzmacniając to fundamentalne podejście do rozpoznawania natury ciała. Przeniósł się do Nowego Jorku i rozpoczął pracę w klasztorze Chuang Yen, Miał tam szczęście spotykać światowej sławy mnichów, pogłębiając studia nad filozofią buddyjską (Zen). To z kolei dało mu głębsze zrozumienie koncepcji uważności i tego, że była ona lub musiała być sercem I Liq Chuan.

W tym czasie, aby zoptymalizować nauczanie międzynarodowych studentów, którzy odwiedzili go w Nowym Jorku, Sam Chin wraz ze swoim ojcem opracowali nową strukturę nauczania z programem nauczania i stopniami dla studentów i instruktorów, aby I Liq Chuan był lepiej znany światu, odpowiednio do nauczania gdzie indziej. Podczas tego wspólnego czasu powstały podstawowe ćwiczenia, formy 21 i forma motyla.

Więcej informacji

Dlaczego mamy system stopni

W systemie jest łącznie 11 stopni studenckich, 6 stopni instruktorskich i 3 stopnie mistrzowskie.

Nie ma obowiązku zdobywaniu stopni ale praktyka pokazuje, że stanowią one niezwykle motywujące narzędzie rozwoju.

Celem egzaminów jest nadanie większej pewności i przekonania, że ​​rozwój twoich umiejętności idzie właściwą drogą.

Idea stopni uczniowskich i instruktorskich nie implikuje żadnych ograniczeń w zakresie materiału do nauki lub wiedzy.

Egzaminy sprawdzają twoje umiejętności pod kątem określonego aspektu stopnia uczniowskiego. Dają też cenne informacje pomagające w dalszym rozwoju.

Niezależnie od tego, wszyscy studenci, w tym początkujący, uczą się wszystkich treści szkoleniowych programu nauczania od samego początku, aby pogłębić zrozumienie powiązań i relacje. Od ciebie tylko zależy, ile z tego rozpoznasz i możesz wdrożyć. System stopniowania zapewnia jasne wytyczne odpowiednie do twoich możliwości.

Zrozumienie i jasność umysłu i ciała, poziom uważności i uwagi rośnie z każdym poziomem.

Po zweryfikowaniu statusu, możesz uczęszczać na zajęcia i wydarzenia w dowolnym miejscu na świecie i kontynuować pracę nad swoim rozwojem.

przeczytaj niektóre opinie o treningach

przeczytaj niektóre opinie o treningach

Shopping Cart
Scroll to Top