fbpx

I Liq Chuan

może ciebie też zainteresować wpis na blogu

I Liq Chuan® (dosłownie tłumaczone jako Mentalno-Fizyczna Sztuka Walki) jest sztuką pielęgnacji świadomości opartą o zasady Tai Chi i Zen, polegające na nie-ocenianiu, nie-stawianiu-oporu, harmonii yin-yang, jedności i momencie tu-i-teraz.

Poprzez zrozumienie harmonii (yin i yang) ciała, przekształcasz wewnętrzną energię w wewnętrzną siłę. Rozpoznajesz ograniczenia struktury, ruchy w każdej z trzech płaszczyzn cyklu. Akumulujesz Qi, które napędza naturalne ruchy ciała. I Liq Chuan® powoduje, że stajesz się świadomy swojej siły, jej ograniczeń i najlepszego jej użycia do samoobrony.

Właściwa uważność jest stanem mentalnym bycia neutralnym, bezkształtnym i w chwili obecnej.

I Liq Chuan® jako system kung fu, podkreśla rozwój wewnętrznej siły poprzez wysiłek mentalny i świadomość. Trening rozwija zdolności przylegania i stapiania się, energii spiralnej, Chin Na, Fa Jing, Chi Kung i co najważniejsze, integracji całej świadomości z chwilą obecną – niezależnie, czy jest to codzienne życie czy jakakolwiek inna sytuacja. 

Na początku rozwijana jest “wewnętrzna wrażliwość” (inner feel). Właściwe ruchy zewnętrzne są później jedynie wyrazem rozwiniętej wrażliwości wewnętrznej.

Praktycy I Liq Chuan® wprowadzają sztukę do swojego codziennego życia aby podtrzymywać świadomość przez nie krzywdzenie siebie ani innych. Rozwinięta świadomość ukazuje naturę wszystkiego. 

W ten sposób rozumiesz przyczynę i skutek w życiu i masz zdolność “właściwego rozumienia” we wszystkich sytuacjach. 

Właściwa uważność jest stanem mentalnym bycia neutralnym, bezkształtnym i w chwili obecnej. Jest to stan (Wu Ji) bycia bez emocji i bez przywiązania, będąc jednocześnie świadomym fizycznego świata.

Przeczytaj czym I Liq Chuan wyróżnia się na tle innych tradycyjnych sztuk walki.

może ciebie też zainteresować wpis na blogu

Film zrealizowany podczas 2019 UK Retreat. Leo Au Yeung jest choreografem i konsultantem sztuk walki w filmach Ip Man. Uczył się Wing Tsun od Ip Chun starszego syna Ip Man'a. Wyjechał z obozu zachwycony.

Shopping Cart
Scroll to Top